Elektrozbiórki - gdzie i kiedy

XXI Festiwal Piosenki Religijnej i Ekologicznej EKOSONG2014.

W sobotę 7 czerwca 2014 r. na terenie Kalwarii Panewnickiej odbędzie się XXI Festiwal Piosenki Ekologicznej i Religijnej EKOSONG 2014, zorganizowany przez Franciszkanów z Panewnik.

Patronat nad Festiwalem przyjęli: Metropolita Górnośląski Abp Wiktor Skworc, Minister Prowincjalny o. Antonin Brząkalik OFM, Prezydent Katowic Piotr Uszok i Regionalny Dyrektor Lasów Państwowych  w Katowice Kazimierz Szabla.

Patronami medialnymi są: Radio Katowice i Radio eM, Gość Niedzielny oraz Telewizja Katowice.

Festiwal rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 w bazylice a następnie się o godz. 14.00 na scenie na Kalwarii uroczystymi fanfarami odegranymi na rogach myśliwskich przez Zespół z Technikum Leśnego w Brynku. Współorganizatorem jest Nadleśnictwo Katowice świętujące 90-lecie Lasów Państwowych.

Do rozpoczęcia Konkursu trwać będą zabawy i gry dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, który lokalnie świętować będziemy wraz z Ekosongiem. Dla najmłodszych o 14.30 zaśpiewa MAGDA ANIOŁ.

W godzinach od 15:30 do 17:30 odbędą się prezentacje wokalne, zgłoszonych do konkursu uczestników Festiwalu. W tym roku zakwalifikowano 10 uczestników, są to osoby indywidualne oraz zespoły z różnych stron Polski.

W tym samy czasie na boisku przy ul. Kijowskiej zostanie rozegrany mecz towarzyski pomiędzy drużynami: pracowników Urzędu Miasta Katowice, Leśników, Pracowników Firmy Helimed, Ligocianów i Franciszkanów.

W Auli św. Franciszka równolegle odbywać się projekcja filmów przyrodniczych. Leśnicy przygotowali wiele innych atrakcji, pomocnych w edukacji dzieci i młodzieży.

Podczas obrad Jury o godz. 18.00 na scenie pojawi się z koncertem pierwsza gwiazda tegorocznego festiwalu  Zespołu WOLNA GRUPA BUKOWINA.

O godzinie 19.30 przewidziane jest ogłoszenie wyników konkursu tegorocznej edycji Festiwalu Ekosong 2014.

Po ogłoszeniu wyników i uroczystym rozdaniu nagród, w tym statuetki Przebibetonu, rozpocznie się o godz. 20.00 koncert głównej gwiazdy Festiwalu, którą w tym roku jest Zespół SKALDOWIE.

Całość Festiwalu, poprowadzi tradycyjnie Beata Plaza z Radia „Złote Przeboje” w asyście braci Archanioła i Sylwana – franciszkanów.

Podczas trwania Ekosongu w punkcie obok FODY przyjmowane będą ELEKTROŚMIECI Oddający śmieci otrzymają ufundowane przez Nadleśnictwo Katowice sadzonki drzew.

Tegoroczny Festiwal wpisuje się w obchody 90-lecia Lasów Państwowych, i po raz kolejny będzie żywym propagatorem idei ochrony środowiska. Zaś poprzez zaangażowanie młodzieży w organizację tegoż przedsięwzięcia, promowane były idee wolontariatu i działania na rzecz innych.

Kolejny raz, dzięki staraniom organizatorów na Panewnickiej Kalwarii odbędzie się radosne święto piosenki, w którym, mamy nadzieję, weźmie udział wielopokoleniowa publiczność. Wszystkich serdeczniezapraszamy.