Program ElektroZbiórka skierowany jest do klientów indywidualnych, przedsiębiorców, klientów instytucjonalnych, szkół oraz samorządów.
Od 2005 roku w Polsce obowiązuje ustawa z dnia 29 lipca o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, która określa sposoby postępowania z takiego rodzaju odpadami. Każdy użytkownik sprzętu jest zobowiązany do oddania go, zbierającemu zużyty sprzęt. Umieszczanie takiego sprzętu łącznie z innymi odpadami jest zabronione – grozi to karą grzywny, nawet do 5 000 zł. Prawo unijne, a także nasze przepisy – ustawa o odpadach oraz ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – zobowiązują samorządy terytorialne do objęcia selektywną zbiórką odpadów, wszystkich mieszkańców gminy tak, aby możliwe było m.in. wydzielenie odpadów niebezpiecznych z odpadów komunalnych. Jest to tylko jeden z aspektów, który powinien być uwzględniony w planie gospodarki odpadami na szczeblu gminy.
Zapraszamy do nawiązania współpracy z naszą firmą Samorządy Gmin, Powiatów, Spółdzielnie Mieszkaniowe, Punkty Skupu Złomu, przedsiębiorstwa zajmujące się gospodarką odpadami, w celu stworzenia wielu możliwości zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, aby tego rodzaju odpady trafiały bezpośrednio do zbierających i zakładu przetwarzania.
Program poza działaniami edukacyjno – informacyjnymi, ma na celu propagowanie szeroko pojętej ochrony środowiska. Często jesteśmy świadkami pozostawionych “śmieci” w lasach, przydrożach, wyrobiskach czy nieużytkach. Chcąc pozbyć się niepotrzebnej, wysłużonej lodówki, pralki, świetlówki czy bezużytecznego telewizora, pozostawiamy odpady w niedozwolonych miejscach, przyczyniając się do powstawania coraz to większej ilości “dzikich wysypisk śmieci”. Wielokrotnie brak wiedzy i bezmyślność człowieka może doprowadzić do zanieczyszczenia wody, gleby czy powietrza. Wiele urządzeń posiada substancje niebezpieczne, które po przedostaniu się do ekosystemu mogą bezpośrednio zagrażać zdrowiu i życiu ludzi, zwierząt oraz roślin. Dlatego nasza firma chce zapobiegać tego rodzaju sytuacjom. Tworząc program ElektroZbiórka pragniemy, aby jak największa ilość zużytych urządzeń trafiała do legalnych Punktów Zbiórki.
Ochrona środowiska – racjonalna gospodarka odpadami – ograniczanie ilości składowanych odpadów – minimalizacja kosztów – maksymalny odzysk – zrównoważony rozwój – bezpieczeństwo – to cele jakie sobie stawiamy w naszej działalności związanej z gospodarką odpadami. Pragniemy zdecydowanie wpłynąć na zwiększenie ilości odzyskiwanych surowców wtórnych ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i w dalszej kolejności poddawać je procesom recyklingu.
Klienci uczestniczący w programie ElektroZbiórka mogą zaoferować swoim aktualnym i potencjalnym Klientom obsługę zagospodarowania odpadów powstających w ich firmach oraz współpracy pomiędzy obu firmami, nie obciążając ich kosztami i uwalniając od nadmiernej biurokracji (raporty, sprawozdania itp.).