Elektrozbiórki - gdzie i kiedy

NIE TRZYMAJ ZŁOMU W DOMU

Przez cały czas trwa akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z gospodarstw domowych na terenie Gminy Wrocław pod hasłem „Nie trzymaj złomu w domu”. Cały projekt „Elektrozbiórki dla Gmin” został objęty Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego.

Już od lipca akcja bezpłatnego odbioru elektrogratów swoim zasięgiem objęła również miasta: Oleśnica, Oława, Jelcz Laskowice oraz wszystkie miejscowości gminy Długołęka, Czernica, Siechnice, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce i Żórawina. To forma odbioru starego sprzętu na telefon lub zgłoszenie mailowe pod hasłem „Nie trzymaj złomu w domu” będącą częścią realizowanego już wcześniej ogólnopolskiego programu Elektrozbiórka.

Istotą programu (oprócz oczywiście odbioru elektrogratów) jest realizacja kampanii  edukacyjnej.
Z rozdawanych w trakcie każdego odbioru ulotek i plakatów można dowiedzieć się m.in. czym wyrzucanie zużytego sprzętu grozi środowisku. Taka forma odbioru cieszy się wielkim powodzeniem, gdyż rozwiązuje mieszkańcom całkowicie problem pozbycia się zbędnego sprzętu. Firma po uprzednim potwierdzeniu terminu odbioru za darmo podjeżdża, a jej pracownicy sami wynoszą sprzęt z pomieszczeń, wynoszą przed budynek i ładują na przystosowane do transportu odpadów pojazdy.

[nggallery id=10]